„Nie do wiary jak szybko płynie czas
Wczoraj mali dziś dorosły świat
Wciąż pamiętam pierwszy szkolny dzień
Tak wyraźnie widzę to

Ostatni raz z moją klasą
Już pożegnać czas
Mych przyjaciół
Dzisiaj każdy ma
Swój dorosły świat”

 

26 kwietnia to szczególny czas dla tegorocznych maturzystów.  W tym wyjątkowym dniu miało miejsce w Naszym Liceum zakończenie roku szkolnego klas III. Świętowanie rozpoczęło się o godzinie 900   uroczystą mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii w intencji absolwentów naszego liceum.

Po wspólnej modlitwie wszyscy udali się do Liceum Ogólnokształcącego, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć przygotowaną akademię.

Część artystyczna składała się z trzech etapów.

Na wstępie Pani Dyrektor Ewa Krzyżanowska-Brudek przywitała wszystkich zaproszonych gości, grono pedagogiczne, pracowników i uczniów szkoły oraz – najważniejszych tego dnia – uczniów klas trzecich. Pani Dyrektor wygłosiła także przemowę, w której z całego serca życzyła wszystkim maturzystom powodzenia na zbliżającym się egzaminie dojrzałości. Poprosiła także, aby uczniowie nie zapomnieli chwil, które spędzili w murach naszej szkoły. Wręczyła również wyróżnionym uczniom  za wyniki w nauce świadectwa  – ze średnią 4,75 i więcej.

Następnie głos zabrał Pan Wójt Marcin Adamczyk i wręczył nagrody książkowe ufundowane przez gminę Bogoria dla wszystkich uczniów kończących szkołę. Po wystąpieniu władz wychowawcy klas maturalnych rozdali pozostałe świadectwa.

Drugim z etapów była część artystyczna przygotowana przez klasy pierwsze i drugie pod kierownictwem Pani Anny Mikuli.

W imieniu młodszych klas Wiktoria Witkowska i Mikołaj Sanecki pożegnali naszych starszych kolegów. Następnie przyszła pora na śpiew i krótki, ale jakże śmieszny kabaret.

Po występie klas drugich i pierwszych głos zabrali maturzyści i rozpoczął się etap trzeci naszych uroczystości. W imieniu trzecioklasistów Weronika Szostak i Jakub Zybała podziękowali nauczycielom i wszystkim osobom pracującym w Naszym Liceum. Następnie piosenki zaśpiewały: Anna Marcinkowska, Weronika Siuda i Katarzyna Niziałek. W czasie występu maturzystów mogliśmy wysłuchać również krótkich wierszy. Na koniec wszyscy zaśpiewali piosenkę pod tytułem „Matura” i w podzięce rozdali kwiaty nauczycielom. Zwieńczeniem świętowania był skromny poczęstunek.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wszystkim maturzystom najlepszych wyników na egzaminie dojrzałości, dostania się na wymarzone uczelnie, dalszych sukcesów edukacyjnych oraz wytrwałości w dorosłym życiu.

 

 

Tekst: Julia Popek  kl. Ia  i  Magda Siwonia kl. IIb

Zdjęcia z uroczystości: Martyna Utnik kl. IIa

Materiał filmowy z uroczystości:: Adam Krzyżanowski