Wigilia szkolna 2017

Wigilia jest w naszej szkole dniem szczególnym, dniem, na który czekamy przez cały rok. Od kilku już lat jest tradycją, że uroczystość ta odbywa się wspólnie dla wszystkich uczniów szkoły, nauczycieli oraz jej pracowników i zaproszonych gości.
Tak było również w tym roku.

Celem tej uroczystości jest przybliżenie tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Uwrażliwienie na ducha pokoju i miłości, której oczekują od nas ludzie na co dzień.

Od ponad tygodnia uczniowie pod okiem nauczycieli przystrajali szkołę, ubierali choinki, przygotowywali stoły do wspólnej wigilii.

21 grudnia 2017r. nasza szkoła poddała się magii Świat Bożego Narodzenia. 
O godz. 10:00 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście wzięli w niej udział.
Pani Dyrektor Ewa Krzyżanowska- Brudek powitała przybyłych gości. Ksiądz Proboszcz Andrzej Wierzbicki odczytał słowa ewangelii oraz poświęcił opłatek. 
Uczniowie pod kierunkiem Pani Anny Mikuli przedstawili ciekawą część artystyczną. 
Były wzruszające kolędy i pastorałki.

Najmilszą chwilą uroczystości było łamanie się opłatkiem. Płynęły składane z głębi serc życzenia, uśmiech gościł na wszystkich twarzach. Ze wszystkich stron dało się słyszeć ciepłe i szczere "Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku".

Po życzeniach wszyscy uczniowie zasiedli do świątecznych stołów. Uczniowie postarali się by ich sale w tym dniu nie przypominały zwykłych pracowni lekcyjnych, lecz przybrały nastrój świąteczny. 
Odbył się również konkurs, w którym jurorzy mieli wybrać najładniejszą ubraną świątecznie klasę i najsmaczniejsze potrawy wigilijne.
W każdej sali pachniało choinką, pomarańczami oraz wigilijnymi potrawami. 
Jednogłośnie stwierdzono, iż pracownia informatyczna została przystrojona najpiękniej. Potrawy w sali informatycznej również smakowały najbardziej.

Reasumując, w obu konkurencjach najlepsza była klasa III „B”.   

Wigilie przebiegły w miłej i rodzinnej atmosferze.

Życzymy wszystkim radosnych Świąt Bożego Narodzenia w gronie najbliższych, a także samych uśmiechów i wielu sukcesów w nadchodzącym 2018 roku.

 

Zdjęcia z uroczystości wigilijnej: Szemraj Monika kl. III  „B” i Barańska Anna kl. „B”.

Materiał filmowy z uroczystości wigilijnej: Adam Krzyżanowski