Zakończenie roku szkolnego 2016/2017.

Rok szkolny w raz z dniem 23.06.2017 r uważamy za zakończony. Obchody tego uroczystego, a jakże wesołego dnia w naszej szkole, tradycyjnie już rozpoczęły się od mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia, pod przewodnictwem ks. proboszcza Pawła Cygana.

Na mszy mogliśmy wsłuchać się w słowo Boże, które powinno towarzyszyć nam podczas wakacji. Po mszy wszyscy otrzymaliśmy błogosławieństwo oraz życzenia na nadchodzące wakacje. 

Następnie uczniowie wraz z nauczycielami udali się do budynku naszej szkoły. Na wstępie, Pani dyrektor Ewa Krzyżanowska wspominała uczniów klas III, którzy opuścili mury naszego liceum w tym roku, a następnie rozpoczęła się główna część uroczystości - wręczanie świadectw.
Jak się okazało w I klasach najlepsi okazali się Jakub Zybała z średnią 5.56 oraz Patryk Obierak z średnią 5.50.
Natomiast w drugich klasach równych sobie nie miała Julia Czerwik, która uzyskała średnią 5.86 mając tym samym  najwyższą średnią w szkole.
W ostatecznym rozrachunku warto zauważyć, że w każdej klasie co najmniej pięciu uczniów otrzymało świadectwo z paskiem.
Osoby, które uzyskały średnią w przedziale 4.75 – 4.99 uzyskują jednorazowe stypendium, natomiast uczniowie z średnią 5.00 i wyżej stypendium będę otrzymywać co miesiąc.

 W I „A” mogli się nimi szczycić Jakub Zybała , Anna Marcinkowska , Paulina Zybała , Katarzyna Niziałek  oraz Anna Choina .

 W I „B” byli to Patryk Obierak, Hubert Orzechowski, Karolina Gondek, Hubert Bernyś, Dominik Górecki oraz Dawid Piotrowski.

W II „A” Julia Czerwik, Klaudia Woś, Martyna Kapusta, Paulina Szczepanik, Sylwia Sajur.

 A w II „B” Patryk Śledź, Jakub Winiarski, Ewelina Tokarska, Sebastian Armata.

Osoby którym nie udało się uzyskać średniej 4.75 swoje świadectwa otrzymali z rąk wychowawców. Wszyscy cieszyli się z okazji nadchodzących wakacji, dzięki czemu uśmiech gościł na wielu twarzach.
Teraz nie pozostaje mi nic innego jak życzyć udanych wakacji i do zobaczenia za 65 dni! J  A osobom które uzyskały jakże wysokie wyniki w tym roku szkolnym składam serdeczne gratulację i życzę takich sukcesów w roku następnym.

Tekst: Weronika Szostak

 Zdjęcia: Weronika Szostak