Święta Wielkanocne w naszej szkole

Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto obchodzone w historii kościoła katolickiego. Jest ono pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Data tego wydarzenia jest ruchoma. Przypisywana jest na niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. Dzień ten nazywany jest Wielką
Niedzielą, a tydzień poprzedzający pamiątkę Zmartwychwstania, Wielkim Tygodniem.


Od Wielkiego Czwartku do Wielkiej Niedzieli obchodzone jest w Kościołach tzw. ‘’Triduum Paschalne”, ( ponieważ dni te liczy się od wieczora) przygotowujące nas do dobrego przeżycia Wielkanocy. Lany Poniedziałek to drugi dzień Świąt, najbardziej lubiany przez najmłodszych.
Symbolami Wielkiej Nocy są: pisanki, baranek, a także zając wielkanocny. 

W naszej szkole także obchodziliśmy szkolną Wielkanoc. O godz. 10 rozpoczęła się uroczystą akademią. Na początku głos zajęła Pani Dyrektor. Odczytany został list z życzeniami dla całej społeczności szkolnej od Ojca Fabiana, absolwenta naszego liceum. Następnie odbyło się przedstawienie uczniów, pod przewodnictwem Pani Anny Mikuli. Występ uświetniły solowe piosenki Ani Marcinkowskiej, Weroniki Siudy, a także Martyny Kapusty oraz chóru. Po skończonym apelu ksiądz poświęcił pokarmy i uczniowie rozeszli się do klas by świętować wśród swoich klasowych rodzin.

=========================================

Korespondencja z Ojcem Fabianem:

- List Ojca Fabiana (1)

- List do Ojca Fabiana od dyrekcji i nauczycieli L.O.w Bogorii

- List Ojca Fabiana (2) 

=========================================

Tekst:
Weronika Szostak kl.I „A” Paulina Zybała kl.I „A”

 Zdjęcia z uroczystej akademii: Konecka Karolina kl IIa. , Kosik Magda kl.IIb  

 Materiał filmowy z uroczystej akademii: Adam Krzyżanowski