Witaj wiosno!

21 marca oficjalnie pożegnaliśmy się z zimą, a przywitaliśmy z nieco cieplejszą porą roku. Jednak początek wiosny w naszym liceum obchodziliśmy 23 marca. Uczniowie przez cały dzień kibicowali na hali, lub brali udział w zawodach sportowych. Warto jednak wspomnieć, że cała „uroczystość” rozpoczęła się od parodii koncertu Ich Troje. Sylwester Okoń, uczeń klasy I „B” chcąc odzwierciedlić postać Michała Wiśniewskiego przemalował włosy na zielono, czym wzbudził zachwyt wielu swoich koleżanek i kolegów. Po występie, zaczęły się zawody!

Na jednej stronie hali, występowali chłopcy prezentując siatkówkę plażową. Do rywalizacji zgłosiło się siedem par. Ich pierwszym zadaniem było wyjście z grupy, a potem już tylko walka o miejsca. Najsilniejszy okazał się duet Łoch – Jurkowski gdyż zajęli I miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się para Lelakowski – Bernyś którzy dzielnie walczyli z triumfatorami w ostatnim meczu. Na najniższym stopniu podium stanęła para Domagała – Kucharczyk.

Natomiast po drugiej stronie hali, mogliśmy oglądać siatkówkę pań. Z 6 klas do rywalizacji zgłosiło się 5 drużyn. Tutaj natomiast obowiązywała zasada każdy z każdym. Aby zdobyć 3 punkty, panie potrzebowały wygrać mecz 2:0, natomiast aby uzyskać 2 punkty, 2:1. Jednak gdy któremuś teamowi podwinęła się noga i wygrał tylko 1 seta otrzymywał 1 pkt. Najwięcej punktów uzyskała klasa I „A” która wygrała każdy mecz 2;0 tym samym uzyskała I miejsce. Na drugim miejscu pojawiła się klasa     II „B” która wygrała 4 z 5 meczy. Na ostatnim miejscu podium stanęła drużyna II „A”.

Tekst napisały: Weronika Szostak i Paulina Zybała I „A”

 Zdjęcia: Karolina Konecka kl. IIa