Wielki Post to dla chrześcijan czas pokuty przygotowujący do przeżycia najważniejszych dla nas świąt, czyli Wielkiej Nocy.
Rozpoczyna go Środa Popielcowa, w którą posypujemy nasze głowy popiołem na znak naszej pokuty i słów „Z prochu powstałeś, w proch się obrócisz”. W tym roku rozpoczęliśmy go 1 marca.
Jak co roku, w niedziele odprawiane są w kościołach Gorzkie Żale, oraz organizowane są rekolekcje Wielkanocne, dla dzieci, dorosłych i młodzieży. W tym roku w naszej szkole, w dniach 13,14,15 marca gościliśmy w naszej szkole księdza proboszcza Pawła Cygana. Udzielił on nam wiele pożytecznych rad i zgłębialiśmy z nim nasze praktyki religijne poprzez śpiewanie pieśni i odmawianie modlitw na chwałę Bożą. 

Tekst: Ewelina Tokarska kl. IIb

Zdjęcia ze spotkania rekolekcyjnego: Ania Barańska kl. IIb