Po długich miesiącach przepełnionych nauką nastał długo wyczekiwany dzień - zakończenie roku szkolnego. 24 czerwca o godzinie 9 odbyła się uroczysta Msza św. w której tradycyjnie uczestniczyli nauczyciele i uczniowie naszego liceum. Mszę świętą odprawił ksiądz wikary Paweł Byczek. Podczas nabożeństwa ksiądz przypominał nam, że mimo tego, iż wakacje to czas odpoczynku od pracy i nauki to nie możemy zapominać o Bogu i powinniśmy stale utrzymywać z nim kontakt.

Mówił także, że podczas trwania przerwy wakacyjnej każdy z nas powinien zrelaksować się i wypocząć, aby być gotowym na nowe wyzwania w nadchodzącym roku.

Po zakończeniu mszy świętej wszyscy zgromadzeni udali się do budynku szkoły aby rozdać świadectwa i spotkać się po raz ostatni przed wakacjami w murach naszego liceum.

Pani dyrektor Ewa Krzyżanowska-Brudek podziękowała zarówno uczniom jak i nauczycielom za ich pracę i wkład jaki włożyli w życie szkoły podczas całego roku. Następnie zostały rozdane świadectwa z paskiem dla najlepszych uczniów, których średnia wynosiła 4.75 i więcej. Za swoją ciężką pracę otrzymają oni we wrześniu stypendium naukowe, które zarówno dla nich jak i dla innych uczniów mogą być motywacją do osiągania dalszych sukcesów w nauce.

Wśród wyróżnionych osób na szczególną uwagę zasłużyła uczennica pierwszej klasy - Julia Czerwik, która uzyskała najwyższą średnią w szkole oraz została wytypowana do Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

Po rozdaniu świadectw wszyscy rozeszli się do klas, gdzie pozostali uczniowie otrzymali swoje świadectwa.

Wakacje to szczególny czas dla każdego z nas. Wspomnienia, które podczas nich nabędziemy na zawsze pozostaną w naszej pamięci jako pamiątka po młodzieńczych latach przepełnionych radością.

Mamy nadzieję, że po wakacyjnej przerwie każdy będzie miał jeszcze więcej chęci i zapału do nauki aby  w nowym roku szkolnym osiągnąć wszystkie swoje cele.

Życzymy wszystkim szczęśliwych i udanych wakacji !

 

Tekst: Sylwia Sajur kl. Ia

 

  Zdjęcia z zakończenia roku szkolnego: Tokarska Ewelina kl. 1b  i  Konecka Karolina kl. 1a