Dnia 23 maja 2016 r. o godzinie 9.00 na Stadionie Gminnego Centrum Sportu odbył się „Bieg po zdrowie o puchar Wójta Gminy Bogoria’’.

Bieg ten został zorganizowany już po raz VII i z każdym rokiem cieszy się coraz to większą popularnością.

W tym dniu swoich sił w tej dziedzinie sportu spróbowało około 200 uczestników z kilku rożnych szkół.

Jako pierwsi na linii startu stanęli uczniowie klas I-III. Trasa, którą pokonali młodzi sportowcy okazała się niezbyt wielkim wyzwaniem. Następnie wystartowali uczniowie klas IV-VI. Określony dystans przebyli w czasie, który z całą pewnością zadziwił niejedną osobę.  Kolejny bieg odbył się z udziałem uczniów z gimnazjum oraz liceum, którzy pokonali trasę 1,2 km. Nie brakowało w nim zaciętej walki do ostatnich metrów o miejsca na podium.
W tym momencie nie należy zapomnieć o wspaniałych kibicach, którzy wspierali, podnosili na duchu oraz zachęcali swoich kolegów do walki o wygraną.
Po skończonych biegach przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Najlepsi z naszego liceum okazali się:

• Hubert Jurkowski
  • Martyna Armata
  • Aleksandra Tyrała
  • Magdalena Kosik

Wysiłek wszystkich zawodników włożony w pokonanie dystansu został wynagrodzony medalami, laureaci zaś otrzymali okazałe puchary, które wręczyli zaproszeni na towarzyski mecz Rafał i Marcin Mroczek.
Założone cele zawodów zostały zrealizowane, przebiegły one beż żadnych zakłóceń, a zawodnicy pomimo trudu włożonego w pokonanie dystansu byli zadowoleni ze swoich wyników. Z niecierpliwością czekamy na kolejny „Bieg po zdrowie’’.

Tekst: Dagmara Adamczyk  kl. IIb

Zdjęcia:  Anita Olszewska  kl. IIb