Dzień kobiet jest to święto powstałe w 1910 roku. Jest ono wyrazem szacunku dla ofiar walczących o równouprawnienie. W czasach współczesnych to święto, w którym panowie okazują kobietom wyrazy wdzięczności za ich obecność. Obdarowując je kwiatami, czekoladkami i innymi upominkami mającymi pokazać nam, kobietom, że jesteśmy ważne i kochane.

Miliardy mężczyzn na całym świecie 8 marca stara się, aby żadna z kobiet nie czuła się tego dnia opuszczona i niedoceniona. Tak było i w naszej szkole, gdzie 9 marca odbył się Dzień Kobiet. Chłopaki z liceum i gimnazjum przygotowali przedstawienie dla całej szkoły. Pokazali miedzy innymi dwa kabarety, następnie kilku chłopaków przebranych za baletnice zatańczyło śmieszny układ taneczny. Ta część akademii przypadła większości do gustu, co można było zauważyć po glosach dochodzących z publiczności proszących o bis. Aktorzy wykonali również kilka znanych piosenek.

Wielu chłopaków zaangażowało się w ta uroczystość. W każdej klasie chłopcy również zadbali o swoje koleżanki i pamiętali o drobnych upominkach. Za co bardzo dziękujemy jeszcze raz.

Na korytarzach naszej szkoły pojawiło się tez wiele gazetek właśnie na ta okazje, które zostały wykonane przez uczniów. Na święto to zaproszeni byli goście z zewnątrz, którzy zaszczycili nas swoja obecnością. Wszystko odbyło się dokładnie tak jak było zaplanowane. Jeżeli chcecie zobaczyć jak to wyglądało, zapraszamy do zobaczenia fotogalerii z tego dnia.

 Tekst i zdjęcia : Król Aleksandra i Frańczak Joanna, kl Ib 

 Materiał filmowy z uroczystości : Adam Krzyżanowski