Wiele osób dowiedziawszy się, gdzie uczęszczam do szkoły, zadaje mi następujące pytanie: Dlaczego akurat LO Bogoria? Inni pewnie darowaliby sobie zagłębianie się w ten temat i odpowiedzieli krótko: Bo  było najbliżej. Osobiście nie zgadzam się z tą opinią. Nie jestem typem człowieka, który idzie po najmniejszej linii oporu i sięga po najprostsze rozwiązania. Nie wybrałam tej szkoły nie sprawdziwszy wcześniej innych opcji, jednak żadna inna placówka nie odpowiadałam moim wymaganiom tak jak bogoryjskie liceum. Mój wybór był umotywowany wieloma czynnikami, które postaram się przybliżyć.

Pierwszą rzeczą, jaką postanowiłam zrobić, to zdobycie informacji z pierwszej ręki, czyli od uczniów liceum. Zapytałam kilka starszych koleżanek i kolegów jak to wszystko tu wygląda. W odpowiedzi usłyszałam od nich bardzo miłe opinie na ogólny temat tej placówki. Przybliżyli mi nieco sposób nauczania oraz ogólne zorganizowanie kadry nauczycielskiej. Nie ukrywam, że ta krótka wymiana zdań z uczniami wywarła spory wpływ na moją późniejszą decyzję.

Patrząc w przyszłość, zdecydowałam sprawdzić, jak zdawalność matur – bo przecież koniec końców kiedyś będę musiała ją napisać – więc z pomocą Internetu przeprowadziłam małe śledztwo w tej sprawie. Była to kolejna rzecz, która bardzo zachęciła mnie do wyboru tej szkoły, czyli bardzo wysoka zdawalność matur, co mówi samo za siebie o wysokim poziomie nauczania. Oczywiście wiadomo, że nie wystarczy sama chęć nauczyciela, bo żeby wyniki szkoły były dobre uczeń również musi wykazać się zaangażowaniem ze swojej strony. Do tej pory współpraca między uczniami a nauczycielami przebiega dobrze, co widocznie odbija się w wynikach naszego liceum.

Jak wiadomo wysoki poziom nauczania wiąże się z dobrze zdaną maturą, a dobrze zdana matura z kolei idzie w parze w wyborem studiów. Dzięki ukończeniu tej szkoły z wysokim poziomem wiedzy, dobrym wykształceniem i świetnymi wynikami egzaminu maturalnego, każda uczelnia stoi dla nas otworem!

Kolejną zaleta tej szkoły jest przyjazna karda pedagogiczna, która potrafi nawiązać świetny kontakt z uczniami. Do tego każdy nauczyciel zawsze stara się dać z siebie jak najwięcej i przekazać uczniom swój ogrom wiedzy. Nasza szkoła nie jest jednak tylko oparta na zdobywaniu wiedzy. Organizowane są tu również różne obchody uroczystości (np. wigilia bożonarodzeniowa, lub śniadanie wielkanocne), które służą wspólnej integracji między uczniami, ale ni nauczycielami. Oprócz tego  organizowane są dla nas też różne zabawy i konkursy jak obchody Halloween, Walentynek, Dnia Kobiet czy Pierwszego Dnia Wiosny.

Dodatkowym ułatwieniem jest darmowy dojazd do szkoły dla uczniów z obszaru naszej gminy, bo zostają dowożeni przez autobusy szkolne.

Po roku mojej nauki, śmiało mogę stwierdzić, że nie wymieniłabym tej szkoły na żadną inną, a moja całoroczna praca z pewnością mi się opłaci.  Jeśli stoisz teraz przed trudnym wyborem szkoły ponad gimnazjalnej, to mam nadzieję, że choć trochę ułatwiłam Ci podjęcie decyzji. Rok temu też miałam przed sobą ten problem, ale po spędzonym tu ostatnim roku szkolnym przekonałam się, że wybrałam najlepiej jak mogłam i nawet w najmniejszym stopniu tego nie żałuję. Nasza szkoła jest otwarta dla wszystkich, dlatego mam nadzieję, że zobaczę cię z nami już we wrześniu!   

 

Tekst: Tokarska Ewelina, Kl. Ib