XIV Konkurs Piosenki Religijnej 2019

14 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii został przeprowadzony XIV Konkurs Piosenki Religijnej im. Jana Pawła II. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym wydarzeniu. Nad przygotowywaniami czuwała Pani Katechetka Żaneta Kaczmarczyk.

Występy w kategorii szkół średnich rozpoczął nasz zespół wokalno-instrumentalny wykonując utwór "Nasz Bóg". Częścią grupy były uczennice klasy IIIB: Natalia Maj, Barbara Sadłocha, Magdalena Siwonia, Wiktoria Witkowska, Aleksandra Pańczyk, Aleksandra Górczyńska, Aleksandra Kasińska; klasy IIB: Olga Goleń, Aleksandra Arczewska oraz Tymoteusz Wikło i Alicja Maj z klasy ID.

Swoje umiejętności wokalne przy akompaniamencie gitary pokazały także Aleksandra Śledź, uczennica klasy ID, wykonując utwór "Godzien" oraz Aleksandra Arczewska, która zaprezentowała piosenkę "Oceany".

Uczennice naszej szkoły, reprezentując Scholę Parafii Bogoria, zaśpiewały "Ogień". Aleksandra Karwacka i Julia Popek z klasy IIA oraz Gabriela Nowakowska z IIIB i Julia Pałka z IIIA, wykonaniem tego utworu, bez wątpienia rozpaliły na scenie i wśród publiczności wielki ogień. Ich interpretacja bezkonkurencyjnie zdeklasowała rywali. Dziewczęta stanęły na najwyższym stopniu podium.

Tuż za nimi na 2 miejscu ex aequo uplasowały się Natalia Maj, która zaśpiewała i zagrała na pianinie piosenkę Piotra Rubika "Strażnik raju" i Alicja Maj, która wykonała utwór "Zamiast". Laureatki reprezentowały Gminny Ośrodek Kultury w Bogorii. W konkursie wzięła udział także Olga Goleń, która zaśpiewała "Wieżę modlitwy". Uczennica była reprezentantką sekcji muzycznej Staszowskiego Ośrodka Kultury. 

Zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. 

 

Tekst: Ola Kasińska kl.III b, Ola Pańczyk kl.III b

Zdjęcia z konkursu -->