9 października 2019 r. wypada 10 rocznica wyboru św. Jana Pawła II na patrona naszej szkoły, natomiast tydzień później - 16 października 2019 r. - wypada 41-a rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.
Rocznice tych wydarzeń nasze liceum obchodziło 24 października. Uczniowie pod nadzorem Pani Żanety Kaczmarczyk przygotowali i wykonali program artystyczny poświęcony życiu i nauce Ojca Świętego - Jana Pawła II.

Na początku uroczystej akademii Pani dyrektor Anna Niziałek przywitała wszystkich obecnych na sali nauczycieli, uczniów oraz zaproszonych księży z naszej parafii: ks. proboszcza Pawła Cygana oraz ks. Andrzeja Wierzbickiego.

W części artystycznej wyświetlano fragmenty filmów z życia naszego papieża, prezentowano szczegółowo życiorys wielkiego Polaka.
Uczniowie recytowali wiersze i wykonywali ulubione przez Jana Pawła II pieśni, m.in. ,,Barki", którą odśpiewała cała sala oraz recytowaniem wierszy.
Na szczególne uznanie zasługują również uczennice grające na gitarach podczas akademii. Taka forma muzyki na pewno wzbogaca wykonywane utwory, tym bardziej, że instrumenty jak zawsze brzmiały wyjątkowo.   

Wiele ważnych momentów w życiu św. Jana Pawła II - tych szczęśliwych, a także bardzo smutnych czy związanych ze śmiercią członków rodziny wyczerpująco opisano w trakcie akademii.
Oprócz przedstawienia utworów, cytatów o świętości i pobożności papieża, uczniowie opisali również Ojca Świętego bardziej od strony prostego człowieka - cechowało go zamiłowanie do podróży, sportu; poczucie humoru i radość z życia, którą promieniował szczególnie podczas swej niemal 27-letniej posługi papieskiej.

   Na zakończenie głos ponownie zabrała Pani dyrektor, który bardzo gorąco podziękowała Pani Żanecie oraz uczniom za piękną akademię.

 

Tekst : Michał Samela, Mikołaj Kosiarski - Ia

Zdjęcia: Wierzbicka Nikola kl. - Ia

Materiał filmowy z uroczystości: Adam Krzyżanowski