„Bo nauczyciel jest kapitanem, co na okręcie świata płynie wraz z nami przez szkolne lata”

14 października każdego roku obchodzimy szczególne święto, które odznacza się w kalendarzach uczniów, nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Mowa tu o Dniu Edukacji Narodowej, zwanym również Dniem Nauczyciela.

W tym dniu głębiej zastanawiamy się nad rolą pedagogów w edukacji i wychowaniu młodego pokolenia. Nie jest to zadanie łatwe; potrzeba wiele cierpliwości, wyrozumiałości i zapału do pracy oraz wsparcia ze strony władz samorządowych, dyrekcji szkoły oraz rodziców. 

11 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

Punktualnie o godzinie 11 cała społeczność szkolna zebrała się na sali gimnastycznej naszej szkoły. Pani Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych Anna Niziałek  gorąco powitała przybyłych gości - władze Gminy Bogoria na czele z Panem Wójtem Marcinem Adamczykiem, nauczycieli, uczniów i przedszkolaków. Szczególnie serdecznie powitała byłych pracowników szkoły przebywających na emeryturze. Na samym początku, wszystkim pracownikom szkoły, Pani Dyrektor wraz z Panem Wójtem, złożyli najserdeczniejsze życzenia - wytrwałości w podejmowaniu codziennych obowiązków oraz wielu sukcesów.

Za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej, Pani Dyrektor zdecydowała się przyznać nagrody następującym nauczycielom i pracownikom szkoły:

 • Pani Sylwia Kozera
 • Pan Łukasz Bartłomiejczuk
 • Pani Magdalena Wojnarowska
 • Pani Bożena Smagoń
 • Pani Magdalena Pańczyk
 • Pani Agnieszka Foryś
 • Pani Danuta Marcinkowska
 • Pani Eliza Sotomska
 • Pani Wiesława Rycombel
 • Pani Barbara Miszczak
 • Pani Bożena Ciemińska
 • Pani Ewa Wrona
 • Pani Anna Krzyżanowska
 • Pani Jolanta Orzechowska
 • Pani Krystyna Chudy
 • Pani Agnieszka Michalska
 • Pani Teresa Kowalska
 • Pan Stanisław Łucki

Pan Wójt Gminy Bogoria - Marcin Adamczyk, postanowił również nagrodzić :

 • Panią Anetę Barańską - Słomkę
 • Panią Małgorzatę Kuchniak
 • Panią Elżbietę Trybuszkiewicz
 • Pana Wojciecha Sieranta
 • Panią Dyrektor Annę Niziałek

Po wręczeniu gratyfikacji nadszedł czas na część artystyczną przygotowaną przez uczniów Szkoły Podstawowej. Podczas trwania akademii nie obyło się bez bukietu życzeń skierowanych w stronę naszych pedagogów. Dziękując za przekazywaną nam wiedzę i zapał w swojej pracy, uczniowie recytowali piękne wiersze i śpiewali piosenki. W tej miłej atmosferze powróciliśmy na zajęcia lekcyjne.
Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom naszej szkoły, pragniemy jako uczniowie, złożyć moc gorących życzeń. Dziękujemy za pokłady cierpliwości, nieustanną pomoc oraz motywowanie nas, abyśmy stawali się coraz lepsi. Życzymy Wam, aby Wasza praca była nieustającą pasją i wyzwaniem. Niech zawsze towarzyszą Wam pogoda ducha, niegasnąca energia oraz satysfakcja z wychowywania młodych pokoleń. Wiemy, że wiedzę możemy zdobywać od innych, ale to od nas zależy jak ją wykorzystamy. 

 
Tekst: Ola Kasińska kl. IIIb oraz Mikołaj Maj kl. Ia

Zdjęcia: Aleksandra Śledź kl. Id, Krystyna Witkowska   kl. Ia

Materiał filmowy z uroczystości: Adam Krzyżanowski