.

 

 

„Jeśli mowa o sprawach radosnych,

do których się tęskni, na które się czeka,

to chyba każdy przyzna mi rację, 

że szczególną satysfakcję

sprawiają mu wakacje -

coś co cieszy na ogół każdego człowieka.”

 

 

Dnia 19 czerwca w naszej szkole, jak i w każdej szkole w Polsce, miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego. Obchody tradycyjnie rozpoczęliśmy o godzinie 9.00 mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii, w której uczestniczyli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszego liceum. Następnie zgromadziliśmy się w sali polonistycznej. Po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkaliśmy się z naszymi kolegami, koleżankami, nauczycielami i pracownikami szkoły. Pani dyrektor - Ewa Krzyżanowska-Brudek - powitała wszystkich zgromadzonych nauczycieli i uczniów.

Podkreśliła, iż zakończenie roku szkolnego jest szczególnym momentem w życiu szkoły.|Jest to czas podsumowań i wyróżnień uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.

  

Pani dyrektor poinformowała, że najlepszym uczniem w mienionym roku szkolnym została uczennica klasy IIa - Martyna Utnik ze średnią ocen 5.89.

Martyna jako pierwsza z wszystkich uczniów otrzymała z rąk Pani dyrektor świadectwo z paskiem.

Należy podkreślić, że Martyna Utnik, decyzją Rady Pedagogicznej, została mianowana z naszej szkoły do Stypendium Prezesa Rady Ministrów. 

 

Następnie Pani dyrektor rozdała pozostałe świadectwa uczniom wyróżnionym. 

Podziękowała również nauczycielom za trud włożony w nauczanie i pogratulowała uczniom wysokich wyników końcoworocznych.

Po części oficjalnej udaliśmy się do klas na spotkanie z wychowawcami i rozpoczęliśmy upragnione wakacje. 

Gratulacje dla wszystkich uczniów za wysokie wyniki w nauce oraz zakończenie kolejnej klasy. Jesteśmy teraz mądrzejsi i bogatsi o dorobek zgromadzony w czasie całego minionego roku szkolnego. Niewątpliwie wszyscy zasłużyliśmy na odpoczynek wakacyjny. Wykorzystajmy dobrze letnie miesiące, które z pewnością - dla nas - będą trwały zbyt krótko. 

Oby te wakacje były niezapomniane, spędzone przyjemnie, ciekawie i przede wszystkim zdrowo i bezpiecznie. 

 

Do zobaczenia we wrześniu! 

 

Tekst: Martyna Utnik kl. IIa

 

Zdjęcia z uroczystości: Wiśniewska Agata kl. IIa