Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie, które upamiętnia misterium paschalne Jezusa Chrystusa: Jego mękę, śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie.

Dlatego też, 16 kwietnia 2019 roku, z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych, w naszym liceum odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Punktualnie o godzinie 9:30 wraz z zaproszonymi gośćmi, gronem pedagogicznym z Panią Dyrektor na czele i pracownikami szkoły, zebraliśmy się w sali polonistycznej.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor, przypominając nam znaczenie i wagę Świąt Wielkiej Nocy jak i piękną tradycję  spotkań wielkanocnych  obchodzonych w naszym liceum. Pani Dyrektor złożyła wszystkim zgromadzonym na spotkaniu najlepsze życzenia wielkanocne, ze szczególnym uwzględnieniem tegorocznych maturzystów, którym życzyła jak najlepszych wyników i "połamania piór" na egzaminie dojrzałości.      

Następnie nasza koleżanka odczytała list od absolwenta bogoryjskiego liceum, brata Fabiana - Artura Skowrona, który jest zakonnikiem. Po przeczytaniu życzeń zebraliśmy się na wspólnej modlitwie, której przewodniczył ksiądz Andrzej Wierzbicki. Ksiądz Wierzbicki poświęcił również pokarmy na stole wielkanocnym oraz pobłogosławił wszystkich uczniów i nauczycieli na nadchodzące święta.  

Na zakończenie wszystkie klasy udały się do przydzielonych im sal, aby wspólnie przeżywać to ważne święto.

 

Z okazji nadchodzących Świąt Wielkanocnych życzymy wszystkim, aby Zmartwychwstały Chrystus udzielił Wam potrzebnych łask. Niech przyniesie radość, miłość i pokój. Niech będzie On dla Was siłą    i mocą w każdej chwili życia, w wykonywaniu codziennych obowiązków.

 

Magdalena: Siwonia kl. IIB

Zdjęcia: Ola Karwacka kl.IA