22 marca 2019 roku w naszym liceum świętowaliśmy nadejście wiosny. Tego dnia odbyły się zawody sportowe, w których udział wzięli przedstawiciele każdej z klas.

Na pierwszej godzinie lekcyjnej zebraliśmy się na hali, gdzie przywitał nas przewodniczący szkoły, który objaśnił przebieg rozgrywek i panujące zasady.

Zawody rozpoczęliśmy siatkówką dziewcząt. Zawodniczki grały na dwóch siatkach. Każdy rozgrywany mecz był niezwykle emocjonujący, a dziewczęta walczyły do końca o każdą piłkę.

Klasyfikacja końcowa prezentowała się następująco:

1 miejsce – mix klasy IIIA i IIIB

2 miejsce – klasa IIA

3 miejsce – klasa IIB

4 miejsce – klasa IA

5 miejsce – klasa IB.

Zawodniczki zostały także nagrodzone indywidualnie. Dyplom dla najlepszych atakujących odebrała Weronika Siuda i Agata Wiśniewska. Wśród przyjmujących wyróżnione zostały Wiktoria Witkowska oraz Emilia Nawrocka. Natomiast najlepiej zagrywającymi były Ania Choina i Paulina Chrzanowska.

Po krótkiej przerwie technicznej, kiedy dziewczęta zakończyły swoje rozgrywki, przyszedł czas na chłopców, którzy grali w piłkę nożną. Były trzy drużyny – mix klas I, II oraz III. Pierwszy mecz został rozegrany między klasą III i II i zakończył się wynikiem 4:3 dla trzecioklasistów. Następne spotkanie toczyło się między drugoklasistami i pierwszakami, gdzie górą byli przedstawiciele klasy II i pokonali rywali 9:7. Ostatni mecz zwyciężyła klasa III pokonując pierwszoklasistów 10:2.

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce – klasa III

2 miejsce – klasa II

3 miejsce – klasa I.

Tak jak w przypadku dziewcząt, zawodnicy otrzymali  nagrody indywidualne. Najlepsi napastnicy zawodów to Hubert Bernyś i Mateusz Łoch. Wyróżnienie dla najlepszego bramkarza otrzymał Marcel Bieniek. Natomiast najlepszymi obrońcami okazali się Jakub Łasisz i Mateusz Papka.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku zawody również będą na tak dobrym poziomie jak tegoroczne!

 

Tekst: Magdalena Siwonia kl. IIB

Zdjęcia: Hubert Bernyś kl. IIIB