W dniu 20. marca 2019 roku  w Liceum Ogólnokształcącym w Bogorii odbył się dzień otwarty. Zarówno nasi uczniowie jak i kadra nauczycielska sumiennie przygotowali się do tego wydarzenia. Przyjechały do nas wszystkie okoliczne szkoły. Byli uczniowie z Niedźwiedzia, Mostek, Jurkowic, Szczeglic, Staszowa i oczywiście nasi miejscowi koledzy i koleżanki z ósmych klas podstawówki i trzecich klas gimnazjum. Łącznie odwiedziło nas 10 grup. Mieliśmy zaszczyt gościć również naszego Wójta Gminy Bogoria - Pana Marcina Adamczyka.

Miłośnicy chemii i fizyki udali się do klasy nr 2 pod kierownictwem Pani A. Barańskiej-Słomki i B. Miszczak. Każda grupa witana była w tej klasie filmikiem chemicznym przygotowanym przez uczennice klasy pierwszej. Następnie nasi młodsi koledzy dzielili się w grupki i po kolei podchodzili do różnych stanowisk. Do wyboru mieli: doświadczenia chemiczne lub fizyczne i ciemnie fizyczną, która była naszą nowością.

Uczniowie, których interesowała biologia swój głód wiedzy zaspokoili w klasie nr 1 pod kierownictwem Pana J. Prokopa. Odbywały się tam liczne obserwacje przy pomocy lupy stereoskopowej i mikroskopów. Uczniowie naszego liceum zadbali również o ciekawe zagadki i tematyczne krzyżówki.

Duże wrażenie na odwiedzających zrobiła pracownia informatyczna. Można było w niej zasmakować praktycznych możliwości nauki informatyki w naszej szkole. Pod przewodnictwem Pana A. Krzyżanowskiego, uczniowie klasy IIb (Gałęza Maciej, Rusak Michał i Machaj Mikołaj), prezentowali przybyłym gościom projekty informatyczne, które realizowane są na lekcjach informatyki. Szczególnie podobały się pokazy ( składanie i obróbka materiału filmowego, tworzenie i edycja zdjęć, jak również pokaz tworzenia i uruchomienia przykładowego programu  komputerowego w języku C++) .

Zwolennicy matematyki również znaleźli klasę, która mamy nadzieję sprostała ich oczekiwaniom. Uczniowie w klasie nr 10 pod kierownictwem Pani M. Mazur witani byli tematyczną piosenką, po której mogli obejrzeć humorystyczne przedstawienie. Następnie nasi licealiści zadali kilka ciekawych, matematycznych zagadek. Cały występ był utrzymany w radosnych tonach.

Klasa polonistyczna, również miała swoich entuzjastów. Uczniów wchodzących do klasy nr 9 pod kierownictwem Pani A. Mikuli witali: Jakub Zybała oraz Weronika Szostak. Opowiadali oni po jak wygląda nauka języka polskiego w naszej szkole. Kolejnym punktem atrakcji w tej klasie były quizy. Ciekawą niespodzianką dla naszych młodszych koleżanek i kolegów były również piosenki takie jak: „Niech żyje bal”- utwór zaśpiewany przez Aleksandrę Arczewską oraz poezja śpiewana, którą wykonała Weronika Siuda. Na koniec wszyscy razem śpiewaliśmy wersje karaoke piosenki „Dni, których jeszcze nie znamy ” Marka Grechuty.

W klasie nr 11 pod kierownictwem Pani M. Kuchniak i E. Wątroby pokazywany był filmik tematyczny, który wykonali uczniowie klas drugich. Można również było poczęstować się babeczkami z malutkimi flagami brytyjskimi i słówkami w języku angielskim. Na odwrocie karteczki słówko było przetłumaczone, więc była to pyszna nauka.

Maniacy geografii znaleźli obiekt swych zainteresowań w klasie nr 4, prowadzonej pod kierownictwem Pani M. Wojnarowskiej. Mogliśmy podziwiać wybuch wulkaniczny oraz ocean w butelce.

Nad przebiegiem dnia otwartego czuwała Pani Dyrektor- Ewa Krzyżanowska-Brudek.

Mamy nadzieję ze młodszym kolegom przypadła do gustu prezentacja naszej szkoły oraz, że będą oni chcieli kontynuować swoją edukację w murach naszego Liceum. 

 

Tekst: Julia Popek kl Ia

Zdjęcia z dnia otwartego: Martyna Utnik kl IIa 

 

Prezentowane filmy w dniu otwartym szkoły:

Chemia:  Materiał filmowy - Julia Popek, Aleksandra Karwacka, Izabela Pruś i Ewelina Ozdoba  -  kl. Ia

Geografia:  Materiał filmowy - Magdalena Siwonia, Aleksandra Górczyńska, Sebastian Grzesik  -  kl. IIb

Historia:  Materiał filmowy - Sebastian Grzesik, Aleksandra Kasińska, Piotr Zięba  -  kl. IIb