Dzień Otwarty Liceum Ogólnokształcącego w Bogorii

20 marca 2019 roku od godziny 8:00 po raz drugi w historii naszej szkoły odbędzie się Dzień Otwarty. Uczniowie liceum są w trakcie przygotowywania programu na tę uroczystość. Zaplanowane zostały spotkania  z dyrekcją szkoły, gronem pedagogicznym oraz liczne pokazy w pracowniach lekcyjnych. Wszyscy, którzy odwiedzą naszą szkołę, z pewnością znajdą coś dla siebie.

Serdecznie zapraszamy!

Dlaczego Liceum Ogólnokształcące w Bogorii?

Panuje tu cudowna atmosfera, którą tworzą kreatywni uczniowie i wspaniali pedagodzy. Z pewnością wyniki egzaminu maturalnego potwierdzają, iż posiadamy doskonale wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która nie tylko przygotowuje do matury, ale także wspiera i motywuje do dalszej, owocnej pracy. Coroczne wyniki pozwalają nam zajmować czołowe miejsca w powiecie i województwie. Pozwoliło nam to zdobyć brązową tarczę, którą przyznaje się najlepszym szkołom w Polsce. Absolwenci naszej szkoły z powodzeniem studiują na najlepszych uczelniach, m.in. UJ w Krakowie, UMCS w Lublinie, Politechnice Warszawskiej, Politechnice Świętokrzyskiej, UJK w Kielcach, Uniwersytecie Medycznym w Krakowie, Katowicach czy Białymstoku, a także w Szkole Głównej Pożarniczej w Warszawie.

Nasze liceum wspiera swoich uczniów w drodze ku dorosłemu życiu i dla najlepszych uczniów zostają przyznawane stypendia:

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszego ucznia;
 • stypendia comiesięczne dla uczniów ze średnią powyżej 5,0;
 • stypendia jednorazowe dla uczniów ze średnią powyżej 4,75.

W naszej szkole pielęgnujemy tradycje. Organizujemy przepiękne akademie związane ze świętami szkolnymi, państwowymi i kościelnymi. Podczas występów młodzież prezentuje swoje zdolności aktorskie i wokalne.

Organizujemy:

 • Dzień kobiet,
 • Dzień wiosny,
 • Dzień dziecka,
 • Święto Edukacji Narodowej,
 • Dzień Języków Obcych,
 • Święto Odzyskania Niepodległości,
 • Święto Patrona Szkoły – Jana Pawła II,
 • Wielkanoc,
 • Wigilię szkolną,
 • Walentynki,
 • Mikołajki.

Naukę zdobywamy także na licznych wyjazdach organizowanych przez szkołę. Odwiedzamy teatry, muzea oraz miejscowości atrakcyjne turystycznie, m.in. Zamość, Kraków, Kazimierz Dolny, Góry Świętokrzyskie. Organizowane są także wyjazdy zagraniczne do najpiękniejszych miejsc w Europie.

Atuty naszej szkoły:

 • darmowy dowóz młodzieży,
 • możliwość korzystania z darmowych obiadów.

Nasza szkoła to nie tylko budynek – dla wszystkich uczniów jest miejscem, gdzie rodzą się trwałe przyjaźnie i miłości. Zacieśniają się relacje międzyludzkie. Wszyscy starają się pomóc w przygotowaniu do dorosłego życia.

Zapewniamy, że jeśli wybierzecie Liceum Ogólnokształcące w Bogorii, to będzie to jeden z najlepszych wyborów w Waszym życiu!

 

Magdalena Siwonia, Aleksandra Pańczyk kl. IIB

 

Spacer po szkole: Grzesik Sebastian, Siwonia Magda, Kasińska Ola, Pańczyk Ola  -  kl. IIb

Nasza szkoła - raz jeszcze Ozdoa Ewelina, Karwacka Ola, Popek Julia, Pruś Jza  -  kl. Ia

Plakat z zaproszeniem:  kliknij tutaj -->