21 grudnia 2018 roku nadszedł długo wyczekiwany przez nas wszystkich dzień – Wigilia szkolna. Punktualnie o godzinie 9.00 uczniowie, grono pedagogiczne z Panią Dyrektor mgr Ewą Krzyżanowską-Brudek na czele, wszyscy pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście zebrali się na hali sportowej. Wśród obecnych znaleźli się wójt gminy Bogoria Marcin Adamczyk, a także księża z tutejszej parafii.

Uroczystość rozpoczęła się od wniesienia Betlejemskiego Światła Pokoju, które jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei. Aby wszystkich obecnych wprowadzić w nastrój Bożego Narodzenia, chór zaprosił do wspólnego śpiewania kolędy „Wśród nocnej ciszy”. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor, która powitała przybyłych gości oraz poprosiła księdza Andrzeja Wierzbickiego, aby poświęcił opłatki i odczytał Słowo Boże.

Po wysłuchaniu Ewangelii młodzież rozpoczęła swój występ. Uczniowie postarali się, aby świąteczny apel był chwilą refleksji nad tym, co w życiu człowieka powinno być najważniejsze. Przybyli goście mieli okazję usłyszeć piękne kolędy, pastorałki i wiersze, a także obejrzeć krótkie scenki związane z przyjściem Jezusa Chrystusa na świat.

Najmilszą chwilą całej uroczystości było łamanie się opłatkiem. Z każdej strony słychać było płynące z głębi serca życzenia. Następnie każda klasa udała się do swojej sali, aby wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu.

Uroczysty apel uświadomił nam, że każdego dnia powinniśmy pamiętać, iż jesteśmy świadkami Bożego Narodzenia. Musimy wychodzić na spotkanie Jezusowi narodzonemu w betlejemskiej stajni.

 

Z Nowym Rokiem lepsze życie rozpocznijmy wraz.

Niech współpraca z łaską Bożą przeobraża nas!

Silni wiarą i nadzieją, miłość nieśmy w świat,

A dni lepsze zajaśnieją, każdy będzie rad.

 

Tekst: Magdalena Siwonia, Wiktoria Witkowska kl. IIB

Zdjęcia: Martyna Utnik kl. IIA

Materiał filmowy z uroczystości: Adam Krzyżanowski