Narodowe Święto Niepodległości dla Polaków to jedno z najważniejszych świąt państwowych.

Po 123 latach zaborów – niewoli naznaczonej walką, cierpieniem i wysiłkiem wielu pokoleń Polek i Polaków – nasz kraj odzyskał suwerenność.

Podczas dorocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym zawdzięczamy własne państwo, którym udało się podnieść kraj z ogromnych zniszczeń I wojny światowej, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej. 

Rok 2018 wyznacza rocznicę szczególną – jest to bowiem setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w naszym Liceum dnia 9 listopada odbyła się uroczysta akademia.
Akademię rozpoczął czterozwrotkowy hymn, który z dumą zaśpiewaliśmy dokładnie o 11:11.

Tym wydarzeniem uczestniczyliśmy w akcji: „Rekord dla Niepodległej”.

Akademia składała się z licznych, tematycznych filmików; poruszających wierszy i pięknie zaśpiewanych piosenek.
Wśród recytatorów znaleźli się: Natalia Sanecka, Natalia Maj, Aleksandra Mazur, Mikołaj Sanecki, Hubert Kosik i Dawid Maj-Wach.

Wśród nich największe uznanie uzyskała Aleksandra Mazur, która recytowała fragment Reduty Ordona.

Serdecznie dziękujemy wszystkim,  a w szczególności Pani Małgorzacie Kuchniak za zaangażowanie i przygotowanie tej jakże ważnej i znaczącej akademii.

 

„Wolności nie dostaje się w prezencie, o nią się walczy, a później trzeba jej strzec, bo lepiej umrzeć na stojąco, niż żyć w pogardzie na kolanach”- Tadeusz Różewicz.

 

Przygotowały: Ewelina Ozdoba i Julia Popek.

Zdjęcia z uroczystości : Ola Karwacka kl Ia

Film z uroczystości : Adam Krzyżanowski