W dniach 5 – 6 listopada 2018 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Bogorii odbył się XIII Regionalny Konkurs Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II, którego celem jest uczczenie pamięci sławnego papieża Polaka oraz popularyzacja piosenek i pieśni o tematyce religijnej. Chór naszego liceum w składzie: Weronika Siuda, Ola Karwacka, Julia Popek, Ania Marcinkowska, Ola Pańczyk, Wiktoria Witkowska, Basia Sadłocha, Ola Kasińska, Magda Siwonia, Kasia Niziałek, Martyna Utnik, Gabrysia Nowakowska i Agata Wiśniewska rywalizował w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Dziewczęta zaśpiewały „Litanię do każdziutkiego na Ziemi”. Oprócz występu chóru, dwie uczennice naszej szkoły – Ania Marcinkowska i Weronika Siuda wystąpiły indywidualnie. Pierwsza z nich zaprezentowała „Quo Vadis Domine”, natomiast druga – „Zdumienie”.

Po wysłuchaniu występów wszystkich uczestników komisja konkursowa udała się na krótkie obrady i wkrótce ogłoszono zwycięzców oraz osoby wyróżnione. Werdykt był dla nas niezwykle radosny.

Chór naszego liceum zdobył pierwsze miejsce. Na trzecim miejscu podium znalazła się Weronika Siuda, a specjalne wyróżnienie otrzymała Ania Marcinkowska. Uczennice odebrały nagrody za swoje osiągnięcia i zrobiły pamiątkowe zdjęcia z organizatorami konkursu oraz panią katechetką Żanetą Kaczmarczyk, która pomogła im przygotować się do konkursu.

Wszystkim uczestniczkom XIII Konkursu Piosenki Religijnej im. św. Jana Pawła II składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

 

Tekst: Wiktoria Witkowska, Magdalena Siwonia kl. IIb

Zdjęcia: Patrycja Bajur kl. IIa