„Nauczyciel to ktoś bardzo wyjątkowy, kto potrafi wykorzystać swoją pomysłowość, dobroć i dociekliwy umysł do wypracowania rzadkiej umiejętności zachęcania innych do myślenia, marzenia, poznawania, próbowania, działania!”

(B. Conklin)

 

12 października świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej, powszechnie zwany Dniem Nauczyciela. Obchody tego szczególnego święta rozpoczęliśmy o godzinie 9.00. Jako pierwsza, głos zabrała pani Dyrektor mgr Ewa Krzyżanowska – Brudek, która powitała zaproszonych gości oraz złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim nauczycielom oraz osobom dbającym o naszą szkołę.

Wręczono nagrody dyrektora wszystkim zasłużonym pracownikom min. nauczycielom uczącym: matematyki i informatyki, wychowania fizycznego, historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka angielskiego i podstaw przedsiębiorczości. Został doceniony również personel dbający o czystość naszej szkoły. Pani dyrektor złożyła podziękowania za zaangażowanie i zachęcała do dalszej owocnej pracy

Po oficjalnej części głos zabrali uczniowie. Zaprezentowali oni piękny program artystyczny, pełen wierszy i piosenek. Na tę okazję chłopcy z klasy II B przygotowali wspaniały kabaret, który rozbawił naszych pedagogów do łez. Uczniowie tym samym podziękowali swoim nauczycielom za ich pracę, poświęcenie i cierpliwość.

Na zakończenie uroczystości Samorząd Szkolny wręczył pracownikom szkoły skromne prezenty, a chór odśpiewał im „Sto lat”.

Dzisiaj też pragniemy złożyć naszym kochanym nauczycielom gorące życzenia: „Niech Wać państwu snuje się żywot w pomyślności, a fortuna niech nie omija Waszego domostwa. Ty zaś, szlachetne zdrowie, ulubuj sobie naszych nauczycieli i wspieraj ich nadwątlone przez nas siły. Tego Wam życzą wdzięczne basałyki”

 

Tekst: Wiktoria Witkowska, Magdalena Siwonia kl. IIB

Zdjęcia z uroczystej akademii: Agata Wiśniewska kl. IIa

Film z uroczystej akademii: Adam Krzyżanowski