„ … I nowa bije już godzina,

nowy rok szkolny się zaczyna.

Już czeka szkoła i koledzy,

i w książkach zasób nowej wiedzy….”

Jan Brzechwa

 

Rok szkolny 2018/2019 został rozpoczęty. Po wakacyjnym czasie nadszedł moment powrotu do szkolnych obowiązków.

Uroczystości rozpoczęliśmy od mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii. Punktualnie o godzinie 9, młodzież naszego liceum wraz z radą pedagogiczną zgromadziła się na wspólnej modlitwie, której przewodniczył ks. Proboszcz – Paweł Cygan. W wygłoszonym kazaniu, przybliżył nam on postać naszego patrona i jego rodziny. Podkreślał, że przed nami 10 miesięcy wytężonej pracy.
Na zakończenie mszy, ks. Proboszcz życzył wszystkim dobrego, pełnego sukcesów nowego roku szkolnego.

Po wspólnej modlitwie wszyscy zgromadzili się w budynku naszego liceum.
Pani Dyrektor serdecznie powitała wszystkich uczniów w nowym roku szkolnym. Był to ważny moment dla pierwszoklasistów – początek ich licealnych zmagań. Teraz, rozpoczynają oni w swoim życiu kolejny etap. Czeka na nich wiele wspaniałych chwil.

Po oficjalnym rozpoczęciu oraz złożeniu życzeń przez Dyrekcję, uczniowie wraz z wychowawcami udali się do przydzielonych klas. Tam zostali zapoznani z planem lekcji oraz wyzwaniami, jakie czekają na nich po wakacyjnej przerwie.

Wszystkim uczniom życzymy, aby nowy rok szkolny był dla nich owocny, a zdobyta wiedza i umiejętności, niech będą podporą w realizacji dalszych, życiowych planów. Tegorocznym maturzystom winszujemy wysokich wyników na egzaminie dojrzałości.

 

Tekst: Ola Kasińska kl. II b 

Zdjęcia: Weronika Szostak kl III b