.

Dni otwarte
w LO Bogoria

25 kwietnia 2018r. po raz pierwszy w Naszej Szkole został zorganizowany Dzień Otwarty. Przygotowane zostały spotkania z dyrektorem szkoły, z nauczycielami, uczniami oraz liczne pokazy w pracowniach, w sali gimnastycznej, a  także bogaty program artystyczny i  zwiedzanie szkoły. W sali historycznej mogliśmy przenieść się w XVI w. do Anglii, gdzie uczniowie ukazali rządy Henryka XIII oraz okrutne losy jego małżonek.
W ramach brytyjskiej tradycji, niosącej nazwę "Tea time" uczennice klasy Ib po angielsku przywitały oraz zachęciły uczniów do poczęstowania się ciastkami i herbatą.
W klasie matematycznej trzecioklasiści rozwiązywali zagadki logiczne, a także została przedstawiona im prezentacja multimedialna o pięciu powodach, dla których warto uczyć się matematyki.
Uczniowie Naszego liceum przedstawili w sposób humorystyczny zagadnienia związane z geografią oraz językiem polskim.
W sali biologicznej dla uczniów zainteresowanych profilem biologiczno-chemicznym zostały przeprowadzone liczne doświadczenia oraz wyjaśnione terminy związane z kodem genetycznym. Również w sali chemiczno-fizycznej nie zabrakło fantastycznego programu - uczniowie przeobrazili się w wybitne postacie: Marię Skłodowską-Curie oraz Alberta Einsteina. Wśród doświadczeń chemicznych uczniowie badali właściwości dwutlenku węgla, spalali banknot namoczony denaturatem. Natomiast eksperymenty fizyczne związane były z elektroniką, elektrostatyką oraz optyką.

Trzecioklasiści, dlaczego nasza szkoła?

Panuje tu przyjazna atmosfera, którą tworzą uczniowie i nasi wspaniali pedagodzy. O dobrze wyszkolonej kadrze pedagogicznej świadczą osiągnięcia naszych maturzystów. Za kilka dni 14-rocznik naszych uczniów przystąpi do egzaminu maturalnego. Corocznie wyniki osiągane na maturze pozwalają zająć nam wysoką lokatę w powiecie i w województwie. Od kilku lat jesteśmy na czołowych miejscach w województwie świętokrzyskim, np. w 2015r. na 17 miejscu, w 2016r. na 16, a w 2017r. na 15 miejscu. Pozwoliło nam to zdobyć brązową tarczę, którą przyznaje się najlepszym szkołom w rankingu ogólnopolskim.
Od lat zajmujemy pierwsze miejsce w powiecie staszowskim, wyprzedzając licea
i technika w Staszowie, Połańcu, Opatowie. Corocznie mamy 100% zdawalność na egzaminie maturalnym. Absolwenci naszej szkoły studiują na renomowanych uczelniach: UJ w Krakowie, UMCS w Lublinie, Politechnice Świętokrzyskiej, Politechnice Wrocławskiej, Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, Uniwersytecie Medycznym w Krakowie, w Lublinie, Białymstoku, Katowicach, AGH w Krakowie, Szkole Głównej Pożarniczej w Warszawie, Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w Warszawie.

Każdy uczeń naszej szkoły: piątkowy, czwórkowy, trójkowy podejmuje studia na wybranym przez siebie kierunku. Nasza szkoła przygotowuje młodzież do dobrego, dorosłego, pełnego sukcesów życia.

Najlepsi uczniowie otrzymują za wysokie wyniki w nauce stypendia. Są to:

 • Stypendium Prezesa Rady Ministrów dla najlepszego ucznia,
 • stypendia comiesięczne za średnią 5.0,
 • stypendium jednorazowe za średnią 4.75.

Wiedzę zdobywamy nie tylko w szkole. Bogacimy ją także poprzez liczne wyjazdy do teatru, muzeum, do miejsc zabytkowych i atrakcyjnych turystycznie.
W tradycję naszej szkoły weszły wycieczki do Kozłówki, Zamościa, Kazimierza Dolnego, Krakowa, Gór Świętokrzyskich. Młodzież uczestniczy też
w zorganizowanych przez szkołę wyjazdach zorganizowanych, poznając najpiękniejsze miejsca w Europie.

Nasza brać szkolna udziela się w środowisku szkolnym i lokalnym poprzez wolontariat, służbę w Oddziałach Ochotniczej Straży Pożarnej. Koncertuje podczas imprez kulturalnych na terenie powiatu, województwa, a nawet na terenie Europy.

W tradycję naszej szkoły wpisują się przepiękne akademie związane ze świętami szkolnymi, patriotycznymi i kościelnymi, podczas których młodzież prezentuje swoje umiejętności aktorskie, muzyczne i wokalne. Jednym słowem nasza szkoła uczy, wychowuje, kształtuje poczucie tożsamości narodowej, ale też potrafi poprzez zabawę, dobry humor wpływać na charakter młodego pokolenia. Oprócz tradycyjnych czy rocznicowych świąt organizujemy:

 • Dzień Kobiet,
 • Dzień Wiosny,
 • Dzień Dziecka,
 • Dzień Edukacji Narodowej,
 • Dzień Języków Obcych,
 • Święto Odzyskania Niepodległości,
 • Święto Patrona Szkoły,
 • Wielkanoc,
 • Wigilia Szkolna,
 • Walentynki,
 • Mikołajki;

Są to dni, które bardzo miło wspominamy, bowiem organizowane są w sposób humorystyczny.

Atutem naszej szkoły jest darmowy dowóz młodzieży oraz możliwość korzystania z bezpłatnych obiadów.
W trudnych sytuacjach życiowych szkoła nie zapomina o potrzebach swoich uczniów, udzielając im materialnego i duchowego wsparcia.

Pamiętajmy, że szkoła to nie tylko budynek, to również miejsce, w którym panuje przyjazna atmosfera, w którym rodzą się miłości, przyjaźnie. To miejsce,
w którym umacniają się relacje międzyludzkie.

My jako uczniowie gwarantujemy Wam, że jeśli wybierzecie naszą szkołę, nie będziecie tego żałować i będzie to jeden z najlepszych wyborów, jakich dokonacie
w życiu.

Tekst: Zamiela Ania kl. Ia

Zdjęcia z dnia otwartego --> kliknij tutaj