OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

 

Podobnie jak w latach ubiegłych również i w 2018 roku pracownicy Komendy Powiatowej PSP w Staszowie wspólnie z Zarządami Oddziałów Gminnych ZOSP RP w Bogorii oraz urzędem Gminy w Bogorii rozpoczęli eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. Eliminacje odbyły się 20 marca w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bogorii. Uczestnicy eliminacji musieli rozwiązać test, składający się z 30 pytań o różnym stopniu trudności w zależności od kategorii wiekowej. Najlepiej z tym zadaniem poradzili sobie zdobywając odpowiednio:

Grupa I – uczniowie klas I-VI szkół podstawowych

I miejsce w gminie Bogoria – Marta Wiśniewska (PSP Bogoria)

 Grupa II – uczniowie szkół podstawowych klasy VII-VIII oraz gimnazjum klasy II i III

 I miejsce w gminie Bogoria – Ilona Sarzyńska ( PSP Bogoria)

Grupa II – uczniowie szkół średnich

I miejsce – Wiktor Łoch ( LO Bogoria)

Należy zauważyć, że podobnie jak w latach ubiegłych uczniowie z naszej szkoły zachodzą bardzo daleko w tym turnieju ( w zeszłym roku Wiktor Łoch osiągnął finał wojewódzki, a kilka lat wcześniej Julia Czerwik finał powiatowy). 

Zwycięzcy  z każdej grupy wiekowej wywalczyli  sobie prawo reprezentowania swojej gminy na eliminacjach powiatowych, które odbędą się 10 kwietnia 2018 roku.  Eliminacje gminne są wspaniałą okazją do kolejnego zaprezentowania   trwającej kampanii profilaktycznej „Czad i ogień. Obudź czujność” – II edycja oraz „Stop Pożarom Traw”, której celem jest ograniczenie pożarów traw i innych pożarów powstałych na wskutek właśnie  jakże szkodliwego dla środowiska jak i nas samych procederu wypalania traw.

TEKST: Wiktor Łoch III B

 Zdjęcia - wręczanie dyplomów