Dnia 24 kwietnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Rozpoczęto od uroczystej mszy świętej odprawionej przez ks. Waldemara Bieńko.

Na hali sportowej zebrała się dyrekcja, zaproszeni goście, grono pedagogiczne i uczniowie.

 

 Akademię rozpoczęła przemowa Pani Dyrektor mgr Ewy Krzyżanowskiej-Brudek, po czym nastąpiło wręczenie świadectw ukończenia Liceum Ogólnokształcącego. Najlepsi uczniowie odebrali świadectwa z wyróżnieniem z rąk Pani Dyrektor mg Ewy Krzyżanowskiej-Brudek. Otrzymali również dyplomy i nagrody książkowe wręczone przez Wójta Gminy Władysława Brudka. Pozostałym uczniom świadectwa ukończenia Liceum Ogólnokształcącego przekazali wychowawcy klas.

Po uroczystym rozdaniu świadectw, głos zabrali uczniowie młodszych klas. Gratulowali zdobytych osiągnięć, wysokich wyników w nauce oraz życzyli dobrze zdanej matury. Uroczystość upiększyły wspaniałe występy, śpiew oraz liczne wiersze. Podczas pożegnania nie obyło się bez smutku i odrobiny łez, spowodowanych odejściem naszych przyjaciół. Następnie głos zabrali uczniowie klas trzecich, którzy dziękowali za wspólne chwile. Na zakończenie wszyscy udali się na wspólny poczęstunek.

Drodzy Przyjaciele ! Pragniemy złożyć wam serdeczne życzenia, wiele szczęścia i radości, a przede wszystkich wspaniale zdanej matury. Życzymy również mądrych wyborów w życiu, dostania się na wymarzony kierunek studiów !

Jan Paweł II, powiedział ludziom młodym: „Czasem nie zaszkodzi, jak się nad sobą zamyślisz. To lepsze niż gdybyś miał lekkomyślnie przeżywać swą młodość i gubić wielki skarb, wielki niepowtarzalny skarb, który w sobie nosisz, którym jesteś Ty sam – każdy, każda.” Pamiętajcie o tych słowach, wybierając dalszą drogę i strzeżcie niepowtarzalnego skarbu swej młodości.

Powodzenia w dorosłym życiu !

 Tekst: Magda Szymańska kl IIb

 Zdjęcia z uroczystości Frańczak Asia i Nowak Sylwia kl Ib 

 Materiał filmowy z uroczystości: Adam Krzyżanowski