Wielkanoc to najstarsze i najważniejsze święto chrześcijańskie upamiętniające zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Poprzedza je Triduum Paschalne: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota.  Są to najważniejsze wydarzenia w roku liturgicznym katolików,  których  istotą jest celebracja Misterium paschalnego: męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

 

Święta Wielkanocy wiążą się z żydowską Paschą. Święto to jest wspomnieniem niewoli narodu izraelskiego w Egipcie. Wyjście z Egiptu poprzedziło rytualne spożycie baranka paschalnego. Chrześcijanie wierzą, że Chrystus, kiedy spożywał ostatnią wieczerzę paschalną, był Barankiem Paschalnym, który dopełnił zbawczej ofiary.

Dnia 01 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste spotkanie Wielkanocne. Od samego rana uczniowie wszystkich klas przygotowywali
 i ozdabiali  sale, w których po zakończonej akademii mięli spożyć śniadanie Wielkanocne. O godz.10:00 wszyscy udali się na halę sportową, na której odbyło się święcenie jajek przez ks. Andrzeja Wierzbickiego oraz ks.Waldemara Bieńko.

Kolejnym punktem we wspólnym świętowaniu była przepiękna akademia, w której uczniowie prezentowali swoje talenty wokalne. Pomiędzy wielkanocnymi piosenkami zostały również wplecione refleksyjne wiersze.  Uroczysta akademia zakończyła się  życzeniami płynącymi od Pani Dyr mgr. Ewy Krzyżanowskiej-Brudek. Później nastąpiło symboliczne dzielenie  się jajkiem.

Po akademii uczniowie i nauczyciele rozeszli się do klas, aby kontynuować to wspólne świętowanie, rozmawiać oraz spożywać pięknie przygotowane dania.

To był ostatni dzień przed świętami, w którym poszliśmy do szkoły. Więc na ten okres Świąt ŻYCZYMY WSZYSTKIM:

 

Wesołych Świąt oraz Mokrego Śmingusa Dyngusa!

Aby te Święta Wielkanocne wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość, pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję. ;)

Tekst: Domagała Paulina kl Ia

 Zdjęcia z uroczystości : Nowak Sylwia i Olszewska Anita kl Ib 

 Materiał filmowy z uroczystości: Adam Krzyżanowski