Pożegnanie maturzystów 

Po trzech latach nauki w naszym Liceum Ogólnokształcącym w Bogorii dla maturzystów przyszedł czas na pożegnanie się z murami szkoły. Uroczyste pożegnanie absolwentów rozpoczęło się mszą świętą odprawioną przez księdza dziekana Andrzeja Wierzbickiego w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Bogorii w intencji maturzystów.

Dalsza część uroczystości odbyła się na hali sportowej naszej szkoły. Zebrali się tam wszyscy począwszy od dyrekcji, zaproszonych gości, grona pedagogicznego skończywszy na uczniach. Najlepsi absolwenci otrzymali świadectwa z wyróżnieniem prosto z rąk Pani dyrektor Ewy Krzyżanowskiej-Brudek. Najwyższą średnią ( 5.3 ) z klas trzecich osiągnęła Agnieszka Łazarczyk kl. IIIa i to Ona jako pierwsza otrzymała świadectwo od Pani dyrektor. Pozostali absolwenci otrzymali świadectwa ukończenia szkoły od swoich wychowawczyń - Pani Małgorzaty Kuchniak oraz Pani Barbary Miszczak.
Po uroczystym wręczeniu świadectw głos zabrali uczniowie klas pierwszych i drugich. Gratulowali maturzystom wysokich wyników w nauce oraz życzyli im bardzo dobrze zdanej matury a także dostania się na najlepsze i wymarzone uczelnie.
Dalszą część uroczystości prowadzili absolwenci. Dziękowali wszystkim pedagogom za trud jaki włożyli oni w ich edukację, za przygotowanie do matury oraz za mile spędzony czas w murach szkolnych. Pożegnanie nie odbyło się oczywiście bez ukrytych łez smutku.
Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Huty Szkła, w której skład wchodzą dwie uczennice naszej szkoły Aleksandra Stasica i Paulina Dubiel. Nie zabrakło także występu finalistki ,,Małych Gigantów” Moniki Urbanowicz. Na zakończenie uroczystości wszyscy udali się na wspólny poczęstunek.

Nam młodszym kolegą i koleżanką nie pozostało nic innego jak życzyć wam maturzyści szczęścia na egzaminie dojrzałości, dobrych wyników, dostania się na wymarzone uczelnie oraz samych pogodnych dni i sukcesów w dalszym życiu.

Trzymamy za was kciuki! Połamania długopisów!


Tekst: Anita Olszewska, Aleksandra Tyrała Kl. II B

 Zdjęcia z uroczystości: Kapusta Martyna, Tokarska Ewelina, Szemraj Monika - kl.  I B  

 Materiał filmowy z uroczystości: Adam Krzyżanowski