W nowym roku szkolnym 2015/16 wybory na przewodniczącego licealnego Samorządu Uczniowskiego wygrał ze zdumiewającą przewagą Hubert Jurkowski uczeń klasy IIB. Zastępca został Wiktor Łoch klasa I B
a skarbnikiem Sebastian Samela klasa III B. Postanowiliśmy więc troszkę ich wypytać o powody, dla których zdecydowali się wystartować w wyborach oraz o plan działania w bieżącym roku szkolnym.

Dlaczego właściwie zdecydowałeś się kandydować na przewodniczącego licealnego Samorządu Uczniowskiego?

Właściwie to nie wiem. To była spontaniczna decyzja. Stwierdziłem, że nie mam nic to stracenia.

Jak zareagowałeś na ogłoszenie wyników głosowania?

Byłem w totalnym szoku. Nie wierzyłem, że wygrałem.

Czy trudno być przewodniczącym szkoły?

Myślę, że tak.
Jest to odpowiedzialne zadanie. Należy dbać o dobre imię szkoły, a także reprezentować wszystkich uczniów.                    

Chłopaki jak wam się współpracuje z Hubertem ?

Świetnie. Jak na razie nie było żadnych problemów. Miejmy nadzieję, że będzie tak dalej.

Co zamierzacie zmienić w szkole? Czy macie już jakiś konkretny plan działania na następny semestr szkolny?

Są pewne pomysły, jednak SU działa nie na zasadzie jednostki, a całej grupy osób. Każdy ma swoje pomysły i próbuje je forsować, a nawet, jeśli uda sie namówić wszystkich do działania w tym samym celu to bardzo trudno pogodzić różne wizje. Mamy kilka pomysłów, jednak dotyczą one przyszłego semestru i chcielibyśmy, aby dopóki nie będziemy   pewni, że będą mogły zostać zrealizowane, pozostały tajemnicą.

Czy nie uważacie, że w szkole powinno być nieco więcej rozrywek dla uczniów? Rozmaitych akcji, działających na terenie szkoły, organizacji społecznych?

Oczywiście, cos dziać sie może, jednak bardzo trudno znaleźć czas na różne tego typu akcje. Do dyspozycji mamy tak naprawdę długie przerwy, a nie jest to wystarczająco dużo czasu, by zorganizować coś fajnego. Nie ma też sensu organizowania czegokolwiek, tylko po to, żeby móc powiedzieć, że coś się zrobiło.
Jednak namawiam wszystkich uczniów naszej szkoły, którzy maja jakiekolwiek pomysły czy też sugestie, by zgłaszali się bezpośrednio do nas. Na pewno zostaną wysłuchani, a jeśli jakiś pomysł będzie ciekawy to SU postara się go zrealizować.

Czy w przyszłym roku również zamierzasz kandydować na przewodniczącego?

Szczerze mówiąc, jeszcze tego nie rozważałem. Wydaję mi się jednak, że w przyszłym roku szkolnym raczej nie będę mógł kandydować. Będę wtedy w klasie maturalnej i razem pozostałymi trzecimi klasami skończymy rok szkolny nieco wcześniej niż pozostałe klasy licealne, a nie można przecież zostawić szkoły bez przewodniczącego samorządu uczniowskiego

 

Wywiad z Samorządem Uczniowskim Przeprowadziły : Aleksandra Tyrała i Martyna Armata