Najważniejsza noc – Studniówka 2013

 Gdy wkraczaliśmy po raz pierwszy w mury tej szkoły, mieliśmy świadomość tego, że w końcu i Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Bogorii znajdzie się na naszej liście ukończonych szkół. Czas nieustannie biegnie, a to co mija zostaje głęboko w naszej pamięci. Jednym z takich pamiątkowych wydarzeń była nasza Studniówka. Na ten temat można by było napisać naprawdę wiele.Wink

 

Wszystko zaczęło się od spotkania rodziców, które odbyło się w październiku. Rodzice klas trzecich mieli możliwość wglądu do wyników próbnych matur oraz możliwość omówienia spraw związanych ze studniówką. Proces ustalania spraw organizacyjnych balu trwał jeszcze długo po niedzielnym spotkaniu aż w końcu ostatecznie zdecydowano, iż zabawa „100 dni przed maturą” będzie miała miejsce na staszowskiej sali w „Lordzie”. Zaczęły się nieustanne przygotowania oraz załatwianie nawet tych najmniejszych spraw. W wolnych chwilach pod nadzorem pani E. Sotomskiej, uczyliśmy się układu do poloneza rozpoczynającego bal maturalny. Wiele godzin prób i zmagań przyniosło nieoczekiwany efekt.

Do „meritum” sprawy zabrało jeszcze tylko „tupanego”. Na tą część studniówki również przeznaczyliśmy trochę wolnego czasu. Ze wzajemną współpracą utworzyliśmy coś wspaniałego. Wszystkie pomysły poukładaliśmy w jedną całość dzięki czemu nikt do nikogo nie miał pretensji.

Znana również była data tegorocznej zabawy studniówkowej- 12.01.2013r.Tongue Out

Miesiące oczekiwać a tu kto by się spodziewał że został już tylko jeden tydzień. Wielkie odliczanie ruszyło. Im bliżej do studniówki, tym większe przygotowania rozpoczęły się. Dziewczyny ostatni raz przymierzały sukienki a chłopaki garnitury przed zabawą. W końcu nadszedł ten uroczysty dzień. Już od samego rana salony fryzjerskie były „wypchane” kolejkami. Jednak niektóre dziewczyny decydowały się na własne siły. Panowie zaś musieli zadbać o transport dla osób towarzyszących.

Wszystko było zapięte na ostatni guzik. Każdy pojawił się na sali, w której miała odbyć się studniówka, już o 18.00. Wtedy wykonaliśmy próbę generalną poloneza. Pod blaskiem fleszy można było odczuć w jakimś stopniu stres.

            Wreszcie wybiła 19.00. Wielki bal maturalny rozpoczął się wystąpieniem pani Dyrektor, po którym zaproszono wszystkich gości na pokaz poloneza w naszym wykonaniu. Gdy zagrały pierwsze dźwięki melodii, nastąpiła ogromna cisza. Nawet taniec z naszej perspektywy wyglądał trochę inaczej niż na zwykłych próbach w szkole, na hali. Było to naprawdę wyjątkowe uczucie.Innocent

Polonez dobiegł końca. Następnie wójt gminy Bogoria, Władysław Brudek, zaszczycił nas swoim przemówieniem. Potem głos zabrał organizator studniówki oraz uczniowie. W końcu obsługa zaczęła częstować szampanem wszystkich zebranych. Zabawa rozpoczęła się wielkim kółkiem, w którym tańczyli zaproszeni goście.

Gdy zasiedliśmy do stołu, zaczęto podawać gorące dania, a z głośników zaczęły wydobywać się pierwsze melodie. Na studniówce było 35 par. 24 osób reprezentowało klasę IIIA a 11 osób, klasę IIIB.

Godziny mijały a zabawa wciąż trwała. Każda para miała możliwość zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia podczas sesji. Następnie nadszedł czas zaprezentować „ tupanego”. Mimo iż nastąpiły problemy techniczne w połowie utworu to i tak było to największe i najlepsze przeżycie w historii naszych wspomnień szkolnych.

            Nim się obejrzeliśmy, wybiła 04:00- niedziela. Gości zaczęło robić się coraz mniej. Zabawa skończyła się ok. 05.00. Było to niesamowite wydarzenie w naszym życiu. Teraz tylko zostały pamiątkowe płyty i zdjęciaCry. Koniec obijania! Teraz tylko ogrom nauki aż do końca kwietnia… by wyniki z matur były jak najlepsze. Cool Cool

 Zdjęcia ze studniówki 

 Film ze studniówki 

 

Autor tekstu: Kamil Szczepanik